Лозаризъм - Общ преглед



Од трпезните сорти најзастапени се: афус али, кардинал, хамбург мускат, бело зимско.

Автор: Юлиана Стоичкова Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството.

Лозовите насаждения обикновено се правят през есента (но понякога и пролетта), защото шансът за прихващане е по-висок и има вероятност за по-добър растеж на лозите през първата година.

Специално е акцентирано, върху ... Основи на овощарството

Не се извършват или се подценяват важни звена от технологията за отглеждане на лозата. Научните проучвания у нас и в чужбина показват положителни резултати, когато се провеждат зелените  операции.

Лозарството во Македонија било застапено уште пред нашата ера, бидејќи постојат некои тогашни записи за одгледување на лозите и користење на виното. Словените, кога се населиле на нашите простори затекнале лозови насади од староседелците.

– тук спадат и причинителите на фитофторови заболявания по растенията. По присадените лозички с прояви на загиване (мокро гниене) /субстрат със специфични  симптоми за тези патогени, при изолиране върху хранителни среди се откриваха структури, характерни за тази група патогени.

Вкусът е свеж с балансирани киселини, хармоничен с дълъг послевкус.

Целта на курса по Технологии в овощарството е да лозарство се дадат на студентите основни познания за овощните култури, за създаването и отглеждането на насажденията посредством правилно прилагане на основните агротехнически мероприятия, поддържане на почвената повърхност, торене и нап ... Основи на овощарството на ТС

И запомнете - зимуващите в стаята лози трябва да се постават на хладно място.

Системите за капково напояване с многосезонни маркучи осигуряват контролираното и ефективно поливане на гроздето. Такъв вид поливна система се изгражда сравнително лесно и веднъж инсталирана, може да се използва в продължение на години.

Регистрират се малки загуби на вода в следствие на евапорация (изпарения);

Системата полива САМО в корените и не се влия от ветровито време;

В края на вегетацията и плододаването през септември-октомври е необходимо да се подхрани с калий.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *